Van 05 maart 2021 tot en met 10 maart 2021

Genieten in het prachtige Friesland!

Zin om het mooie Friesland te verkennen? Profiteer dan van dit unieke 5-daagse HartbrugReizen arrangement en verken de omgeving van Leeuwarden op eigen gelegenheid!

Delen Bladwijzer aanmaken Reisbrochure
  • Met een gerust hart op reis
  • Altijd medische begeleiding aanwezig
  • Fijne en gevarieerde excursieprogramma’s
  • Mensgericht en zonder winstoogmerk
  • Zorgeloos en veilig reizen (SGR, VvKR)

Programma

Zin om het mooie Friesland te verkennen? Profiteer dan van dit unieke 5-daagse HartbrugReizen arrangement en verken de omgeving van Leeuwarden op eigen gelegenheid!

 

Tijdens deze vakantie verblijft u in het prachtige Oranje Hotel Leeuwarden. Het hotel bevindt zich direct tegenover het station, dus u kunt ervoor kiezen om met het openbaar vervoer te komen. Komt u met de auto? Het hotel beschikt over een eigen parkeergarage (op basis van beschikbaarheid). U kunt ervoor kiezen om de omgeving Leeuwarden te verkennen, maar deze stad heeft zelf ook heel veel te bieden; Leeuwarden was in 2018 niet voor niets de Culturele Hoofdstad!

 

Enkele tips om te bezoeken in Leeuwarden:

 

Keramiekmuseum Princessenhof (loopafstand 10 minuten)

Het Keramiekmuseum is een in 1693 gebouwd herenhuis, eigenlijk een klein stadspaleis. In 1917 kreeg Nanne Ottema de beschikking over het voormalige stadspaleis van prinses Maria Louise van Hessel-Kassel, het huidige Princessehof. De nadruk ligt op Aziatische, Europese en moderne keramiek. Als u toch in de buurt bent is het museum zeker de moeite waard!

 

Fries Museum (loopafstand 5 minuten)

Het Fries Museum is al 130 jaar aanwezig om zowel jong als oud te vermaken. U kunt erheen gaan om de nieuwste tentoonstellingen te bekijken of gewoon een duik te nemen in de Friese geschiedenis. Er is van alles te ontdekken in het museum, van de elf steden naar de eeuwige vraag wie nou ’typisch Fries’ is. Het is zeker een aanrader als u van geschiedenis houdt.

 

Het Fries Verzetsmuseum is onderdeel van het Fries Museum. Hier kunt u de verhalen over hoe de Friezen en niet-Friezen het leven op het platteland tussen 1940 en 1945 beleefden.

 

Natuurmuseum Fryslân (loopafstand 15 minuten)

Er is van alles te beleven in het Natuurmuseum Fryslân. Het museum is drie verdiepingen hoog en is geschikt voor jong en oud. Daarnaast is er ook een overdekt binnenplein met allerlei leuke activiteiten. Ontdek de natuur op een geheel nieuwe manier in dit Fries natuurmuseu.

 

Blokhuispoort (loopafstand 10 minuten)

De Blokhuispoort, de voormalige gevangenis van Leeuwarden, is recent gerenoveerd en is een ontmoetingspunt op zowel zakelijk als cultureel vlak. Elke zaterdag om 14:00 en 16:00 wordt hier een rondleiding gegeven met oud bewaarders door de oude gevangenis. Of bekijk de gevangenis op eigen gelegenheid, met de nieuwe bibliotheek en twee restaurants.

 

Poëzieroute Leeuwarden

Welke stad heeft zoiets: gewoon lopen over gedichten! Leeuwarden biedt een unieke verzameling gedichten in steen. Wandelend door de straten van de binnenstad, nadenkend over strofen en zinsneden van lokale, maar ook van landelijk bekende dichters en schrijvers. Even stilstaan, de omgeving in je opnemen en de geboden tekst tot je nemen. Het merendeel van de inmiddels 52 stenen is te vinden in de historische binnenstad. U kunt de Poëzieroute op verschillende manieren wandelen. Download de gratis app voor uw mobiele telefoon of print de kaart. Bij de Poëzieroute Leeuwarden hoort ook een handig routeboekje dat u langs alle gedichten leidt. Dat boekje is verkrijgbaar bij de Afûk, het Historisch Centrum Leeuwarden, Boekhandel van der Velde en het VVV.

 

Greenjoy Leeuwarden (loopafstand 5 minuten)

Niks is lekkerder dan het water op gaan wanneer het warm weer is en het zonnetje schijnt. Dit kan door middel van een bootje huren bij Greenjoy. Reserveer eenvoudig en snel via de website, bel het

nummer van Greenjoy wanneer u bij de boot bent en dan wordt de motor op afstand gestart. Geniet op het water en ontdek Leeuwarden in alle rust. Meer tips? Kijk op www.oranjehotelleeuwarden.nl en

www.visitleeuwarden.nl.

 

Hartbrug Maatjes

Wilt u alvast kennismaken met medereizigers? In de besloten Facebook-groep Hartbrug Maatjes kunt u vóór vertrek in contact komen met anderen die dezelfde reis geboekt hebben. Na afloop kunt u foto’s en herinneringen delen en in contact blijven. Wie weet boekt u samen uw volgende reis!

Vind uw reismaatjes hier

Ondanks alle info toch nog vragen?

Heb je na het lezen van alle informatie toch nog vragen? Geen probleem! We staan klaar om je verder te helpen. Neem gerust contact met ons op, we geven je graag de antwoorden die je nodig hebt om met een gerust hart op reis te gaan.

Contact opnemen
Bekijk meer verhalen